zadzwoń do nasZadzwoń Darmowa wycena
Gwarancja stałej ceny do końca kwietnia 2024!
Wypełnij formularz i odbierz rabat 200 zł usługę malowania (min. 100m2)

Malowanie dachów i ELEWACJI techniką alpinistyczną

Darmowa wycena
Dachmal > Poradnik > poradnik > Jak pomalować dach z blachy lub dachówki – poradnik

Przed przestąpieniem do malowania dachu należy zrobić rozeznanie i przygotować materiały do pracy:

Ocena stanu dachu

Konserwacja i malowanie dachu z blachy (dachówki) powinna zostać poprzedzona dokładną ocenę aktualnego stanu dachu. Najlepiej zrobić o osobiście i z bliska zwracając uwagę na:

Obliczenie powierzchni do malowania

Kolejnym etapem jest dokładne obliczenie powierzchni pod pomalowanie. Trzeba sprawdzić wymiary dachu biorąc poprawkę na skosy, załamania, ukucia kominów. W zależności od rodzaju pokrycia do zmierzonej powierzchnie należy uwzględnić poprawki. Na przykład dla blachy trapezowej należy dodać ok. 15%, dla blachy falistej, blachodachówki ok. 10%.

Oszacowanie ilości potrzebnej farby

Malując dachy farbami marki LOWICYN można założyć wydajność ok. 5m2 na litr (dwukrotna warstwa). Utworzone w ten sposób powłaka farby będzie miała grubość ok. 100 mikrometrów. Warto zabezpieczyć się w dodatkową ilość niż ta wynikająca wprost z powierzchni – na sytuację, jeśli będzie potrzeba wykonać poprawki. Na ilość zużytej farby pewien wpływ ma także temperatura powietrza oraz jakość i grubość pędzli.

Czyszczenie i odtłuszczanie

Kluczowy punkt w całej operacji.  Czystość i przyczepność podłoża decyduje o trwałości wykonanej pracy. Przed malowanie należy koniecznie:

Jeżeli powierzchnia ocynkowana nie była nigdy malowana i jej stan jest dobry to skupiamy się głównie na odtłuszczeniu dachu.

Malowanie

Do malowania dużych, czystych powierzchni z płaskiej, felcowanej blachy dobrze sprawdzi się agregat malarski.

Do malowania dachów domów jednorodzinnych, które są pokryte blachą ocynkowaną – najlepiej nadaje się zwykły pędzel.  Pędzel jest najlepszym narzędziem tam, gdzie wykorzystywana jest blacha jest profilowana, trapezowa lub falista i co utrudnia dokładne usunięcie zanieczyszczeń. Okucia kominów, załamania, skosy, wcięcia i daszki tworzą miejsca które wymagają szczególnej uwagi podczas oczyszczania i potem malowania. Wszędzie tam, gdzie powierzchnia metalu jest niejednorodna w skutek zakrzywień – najlepiej dotrzeć pędzlem.

Przystępując do malowania dachów nasza firma DACHMAL nie stawia rusztowań, kłopotliwych w transporcie i czasochłonnych w rozkładaniu. Preferujemy metodę alpinistyczną – pracujemy bezpośrednio na dachu korzystając ze specjalistycznych uprzęży. Dzięki temu możemy przystąpić do pracy praktycznie od razu po przybyciu na miejsce.

Oceń tekst:
30 votes, average: 4,40 out of 530 votes, average: 4,40 out of 530 votes, average: 4,40 out of 530 votes, average: 4,40 out of 530 votes, average: 4,40 out of 5 ilość głosów: 30, średnia ocena: 4,40
Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc oceniać.
Loading...
« powrót do poradników
© 2024 - wszelkie prawa zastrzeżone by Ewa Spytkowska DACHMAL 1
Polityka prywatności | intermania.pl