zadzwoń do nasZadzwoń Darmowa wycena
Gwarancja stałej ceny do końca maja 2024!
Wypełnij formularz i odbierz rabat 200 zł usługę malowania (min. 100m2)

Malowanie dachów i ELEWACJI techniką alpinistyczną

Darmowa wycena
Dachmal > Poradnik > poradnik > Jaką farbę wybrać do malowania dachu?

Nawet najlepsza  i najlepiej zabezpieczona ocynkowana blach dachowa po długim okresie wystawienia na czynniki atmosferyczne zmienia swój wygląd i staje się podatna na korozję. Pod wpływem temperatury blachy wydłużają się i kurczą. Wskutek tego, na powierzchni zabezpieczającej (malarskiej) pojawiają się najpierw drobne pęknięcia apotem w tych miejscach blach pokrywa się ogniskami korozji.

Częstym powodem renowacji dachu jest także zmiana kolorystyki elewacji, która wymusza zmianę i dopasowanie koloru dachu do wyglądu całego budynku.

Jakie farby są odpowiednie do malowania dachu?

Farbę, której zamierzamy użyć do pomalowania dachy należy starannie wybrać. Przede wszystkim należy mieć wiadomość, że typowe farby do metalu nie nadają się do malowania dachów. Jest tak, dlatego że powłoka malarska będzie pracować w niekorzystnych warunkach termicznych i podczas intensywnego działania czynników atmosferycznych. Zwykłe farby ftalowe i chlorokauczukowe nie wytrzymają długo taki warunków, będą pękać i kruszyć się. Ponadto farby takie pod wpływem ciepła i silnego słońca wydzielają szkodliwe substancje.

Do malowania dachów i  blach ocynkowanych zalecane są farby akrylowe i poliwinylowe. Charakteryzują się one

To, czy pod farbę akrylową konieczny jest podkład, zależy od jej rodzaju. Gruntoemalie nakłada się jedną warstwą. Farby nawierzchniowe wymagają zastosowania farby gruntującej. Wybór rodzaju farby wpływa na czas trwania prac. Trwałość powłoki natomiast zależy od jakości składników użytych do produkcji farb, sposobu aplikacji oraz dokładności przygotowania podłoża.

Wiele lat doświadczenia i setki pomalowanych dachów pozwalają na stwierdzić, że ten moment najlepszą farbą do malowania dachów krytych blachą ocynkowaną jest gruntoemalia LOWICYN.  Lowicyn posiada znakomitą przyczepność do stali ocynkowanej, zawiera aktywne pigmenty
antykorozyjn, szybko wysychająca na powietrzu. (zobacz dostępne kolory oraz wizualizacje).

Farba Lowicyn tworzy powłokę gładką, matową, o dobrej przyczepności do podłoża. Powłoka farby jest odporna na wilgoć oraz środowisko słabo kwaśne i słabo alkaliczne. Dobrze chroni podłoże przed działaniem czynników atmosferycznych, w tym przed kwaśnym deszczem. Powłoka charakteryzuje się termoplastycznością. Powłoka farby uzyskuje właściwą przyczepność i twardość po co najmniej trzech dobach od wymalowania, co ma istotne znaczenie w przypadku malowania arkuszy blach.

Oceń tekst:
30 votes, average: 4,47 out of 530 votes, average: 4,47 out of 530 votes, average: 4,47 out of 530 votes, average: 4,47 out of 530 votes, average: 4,47 out of 5 ilość głosów: 30, średnia ocena: 4,47
Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc oceniać.
Loading...
« powrót do poradników
© 2024 - wszelkie prawa zastrzeżone by Ewa Spytkowska DACHMAL 1
Polityka prywatności | intermania.pl