zadzwoń do nasZadzwoń Darmowa wycena
Gwarancja stałej ceny do końca maja 2024!
Wypełnij formularz i odbierz rabat 200 zł usługę malowania (min. 100m2)

Malowanie dachów i ELEWACJI techniką alpinistyczną

Darmowa wycena
Dachmal > Usługi > Malowanie antykorozyjne konstrukcji stalowych

Malowanie konstrukcji stalowych i betonowych

Firma Dachmal Ewa Spytkowska oferuje profesjonalne usługi konserwacji antykorozyjnej, zabezpieczenia i malowania konstrukcji stalowych przed wpływami czynników atmosferycznych. Zlecenia wykonujemy na głównie obszarze Małopolski i Śląska.

Stal konstrukcyjna jest podstawowym materiałem używanym do montażu szkieletów wszystkich nowoczesnych budynków oraz konstrukcji samostojących takich jak zbiorniki, maszty czy słupy reklamowe. Stal wystawiona jest na niekorzystne działanie słońca oraz czynników atmosferycznych, skoków ciśnienia oraz zmiennych temperatur. Z biegiem czasu każda powłoka malarska pod wpływem promieniowania słonecznego, deszczu i zmian temperatury degraduje się i odsłania czuły na korozję metal. Dodatkowo źle przygotowane podłoże i błędy w nałożeniu powłoki malarskiej tylko ten proces przyspieszają. Korozja powoduje uszkodzenia i cała konstrukcja traci swoją wytrzymałość. Dlatego dobre zabezpieczenie antykorozyjne jest kluczowe w poprawnym użytkowaniu.

Cena malowanie konstrukcji stalowych jest ustalana na podstawie oględzin na miejscu oraz pożądanego efektu antykorozyjnego.

Konserwacja konstrukcji stalowych

Firma Dachmal  zajmuje się profesjonalną konserwacją powierzchni konstrukcji stalowych zapobiegającą niszczeniu stali. Naszym absolutnym priorytetem jest wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Cel ten osiągamy przez dobór dobrej jakości farb dających gwarancję zabezpieczenia antykorozyjnego. Drugi składnikiem naszego sukcesu jest dokładne przygotowanie podłoża oraz skuteczna technika nakładania farb.

Jesteśmy firmą z 25 letnim doświadczeniem i licznymi certyfikatami, obejmującą swoimi usługami województwa małopolskie i śląskie ale przyjmujemy zlecenia z całej Polski.

Usługi malowania antykorozyjnego konstrukcji stalowych

Najważniejszy krokiem w malowaniu antykorozyjnym konstrukcji stalowej jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Jeżeli nie przygotujemy podłoża we właściwy sposób to nawet najlepsza farba o jakości premium nie utworzy nam trwałej powłoki Jeśli na powierzchni przeznaczonej do malowania widoczne są ślady korozji, odpryski farb, pęcherze wtedy priorytetową czynnością jest usunięcie tych zanieczyszczeń najlepiej aż do czystego metalu. Czyszczenie można przeprowadzić mechanicznie (myjka lub piaskarkę) tudzież ręcznymi szlifierkami. Następnie, jeśli jest taka potrzeba podłoże należy przygotować farbą podkładową oraz ewentualnie zmatowić w celu zwiększenia przyczepności nowej powłoki malarskiej.

Jako firma z długoletnim doświadczeniem dysponujemy własnym sprzętem – przesuwnymi drabinami i podnośnikami koszowymi.

Malowanie przemysłowe metodą hydrodynamiczną

Wykonujemy antykorozyjne prace malarskie w halach i na konstrukcjach stalowych, obiektach przemysłowych wykorzystując techniki wysokościowe. Sprawne usługi malowania przemysłowego umożliwia nam technika natryskowa i wykorzystywane nowoczesne agregaty hydrodynamiczne. Cząstki farby są rozpraszane strumieniem powietrza pod dużym ciśnieniem i w postaci mikrokropelek,  poprzez dyszę uderzają w malowaną powierzchnię. Strumień farby pod dużym ciśnieniem dociera równą warstwą do wszystkich zakamarków powierzchni. Malowanie hydrodynamiczne to bardzo wydajna metoda, dzięki której w krótkim czasie można pomalować dużą powierzchnię podłoża.

Grubości i trwałość powłok antykorozyjnych na konstrukcjach stalowych

Konstrukcje stalowe wymagają profesjonalnej ochrony przed korozją. Główną rolę w niszczeniu konstrukcji stalowych obiektów budowlanych odgrywa środowisko i jego agresywność. Duży wpływ na przebieg korozji ma również oddziaływanie mechaniczne i termiczne na dany element stalowy. Aby temu zapobiec, należy stosować odpowiednie systemy antykorozyjne.
Wyróżniamy kilka czynników korozyjnych. Określenie klasy korozyjności jest bardzo ważne, ponieważ od niej zależy między innymi dobór odpowiedniej grubości powłok, z których będzie się składał system antykorozyjny.

W pracach antykorozyjnych wyróżniamy 5 klas korozyjności:

Norma określa również zakres trwałości systemu malarskiego, czyli żywotność systemu do pierwszej kompleksowej pracy renowacyjnej. Wg normy odpowiednie  zakresy trwałości to :

Wszystkie wymagania dla powłoki antykorozyjnej ustalamy po oględzinach, przed rozpoczęciem prac i szczegółowo przedstawiamy w kosztorysie.

 

 

© 2024 - wszelkie prawa zastrzeżone by Ewa Spytkowska DACHMAL 1
Polityka prywatności | intermania.pl