Zarezerwuj termin już teraz

Farby i wizualizacje

Wiele lat pracy oraz tysiące m2 pomalowanych powierzchni sprawiają, że jesteśmy w stanie dobrać najlepszą farbę do malowanej powierzchni. W większości przypadków nauczeni własnymi doświadczeniami wybieramy farby do dachów serii Lowicyn z Polifarb Łódź

LOWICYN – farba do malowania powierzchni ocynkowanych (mat)

LOWICYN jest farbą typu gruntoemalia, która jest przeznaczona do malowania powierzchni stalowych ocynkowanych (bezpośrednio na metal). Lowicyn trwale zabezpiecza metal przed korozją i nadaje walor dekoracyjny. Farba nadaje się również do renowacji powierzchni uprzednio pomalowanych farbami z grupy LOWICYN. Można nią pomalować również elementy stalowe, aluminiowe, z drewna i materiałów drewnopochodnych oraz tynku i betonu po wcześniejszym zagruntowaniu podłoża.

Typowe obszary i przykłady zastosowań to:

  • w budownictwie do malowania dachów, rynien, parapetów, ogrodzeń itp.
  • w przemyśle do malowania konstrukcji stalowych ocynkowanych metodą metalizacji natryskowej oraz ocynkowanych elementów maszyn, urządzeń itp.

Właściwości powłoki malarskiej po zastosowaniu gruntoemalii Lowicyn: gładka, matowa, dobrze przyczepna, termoplastyczna, szybko wysychająca, o trwałej kolorystyce, odporna na: wilgoć, środowisko słabo kwaśne i słabo alkaliczne, działanie czynników atmosferycznych (kwaśne deszcze, UV).

Czas wysychania: – max 3 godz. (w temperaturze 20±2ºC i wilgotności powietrza 55±5%)
Wydajność:  (40 µm) – 11 m²/dm³

eko-LOWICYN – farba akrylowa do ocynkowanych elementów pokryć dachowych (półmat)

Eko-LOWICYN  jest ekologiczną, bezpieczna dla środowiska i użytkownika farbą przeznaczoną jest do zabezpieczenia powierzchni ocynkowanych umieszczonych na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń takich jak:

  • w budownictwie: pokrycia dachowe, rynny, parapety, ogrodzenia
  • w przemyśle: konstrukcje, elementy maszyn, urządzeń itp.

Farba może być również stosowana: do malowania stali, aluminium, tynku, betonu, PCW po ich odpowiednim zagruntowaniu do renowacji powierzchni uprzednio malowanych farbami marki LOWICYN lub innymi oraz blach powlekanych metodą ciągłą produktami polimerowymi akrylowymi oraz poliestrowymi (w tym blachy z Huty FLORIAN).

Właściwości powłoki malarskiej po zastosowaniu eko-Lowicyn: gładka, półmatowa (lub z efektem metalicznym), wysoce odporna na zmienne czynniki atmosferyczne (woda, UV), kryjąca, dobrze przyczepna, elastyczna, szybko wysychająca, o trwałej kolorystyce.

Czas wysychania:  (1°) – max 2,5 godz., (w temperaturze 20±2ºC i wilgotności powietrza 55±5%)
Wydajność:  (30 µm) – 10÷12 m²/dm³.

LOWICYN-Sx – farba do malowania powierzchni ocynkowanych (połysk)

Lowicyn sxLOWICYN-Sx jest farbą typu gruntoemalią przeznaczoną do bezpośredniego malowania powierzchni stalowych ocynkowanych w celu zabezpieczenia przed korozją i dekoracyjnym oraz do renowacji powierzchni uprzednio pomalowanych farbami rozpuszczalnikowymi grupy LOWICYN.

Typowe obszary zastosowań to:

  • w budownictwie do malowania dachów, rynien, parapetów, ogrodzeń itp.
  • w przemyśle do malowania konstrukcji stalowych ocynkowanych (mosty, wiadukty, słupy, barierki) oraz ocynkowanych elementów maszyn, urządzeń itp.

Można nią pomalować również elementy stalowe, aluminiowe, z drewna i materiałów drewnopochodnych oraz tynku i betonu po odpowiednim przygotowaniu (zagruntowaniu) podłoża.

Powłoka malarska z Lowicyn-Sx jest: gładka, z połyskiem, dobrze przyczepna, termoplastyczna, szybko wysychająca, o trwałej kolorystyce, odporna na: wilgoć, środowisko słabo kwaśne i słabo alkaliczne, działanie czynników atmosferycznych (kwaśne deszcze, UV).

Czas wysychania: (1°) – max 3 godz., w temperaturze 20±2ºC i wilgotności powietrza 55±5%
Wydajność:  (40 µm) – 10,5 ÷11,5 m²/dm³

Wizualizacje kolorów dachu oraz elewacji

Kolor elewacji:

biała LOKRYL-PLUS

Kolor dachu:

niebieska sygnałowa RAL 5005: Lowicyn, Lowicyn Sx, eko-LOWICYN

* Farba w tym kolorze produkowana jest na zamówienie
© 2021 - wszelkie prawa zastrzeżone by Ewa Spytkowska DACHMAL
Polityka prywatności | intermania.pl