zadzwoń do nasZadzwoń Darmowa wycena
Gwarancja stałej ceny do końca maja 2024!
Wypełnij formularz i odbierz rabat 200 zł usługę malowania (min. 100m2)

Malowanie dachów i ELEWACJI techniką alpinistyczną

Darmowa wycena
Dachmal > Poradnik > poradnik > Jak odtłuścić (umyć) dach przed malowaniem?

Dlaczego należy oczyścić dach przed malowaniem?

Gwarancją trwałej powłoki malarskiego jest jej dobry styk z podłożem. Stąd czystość podłoża przed malowaniem jest bardzo istotna, gdyż to ona decyduje o przyczepności nowej powłoki.  Zanieczyszczenia takie jak: korozja, mech, porosty, tłuste plamy, zadymienia wydatnie osłabiają nałożoną farbę i szybko staja się źródłem łuszczenia bądź wtórnej korozji.

Czyszczenie mechaniczne – usuwanie ognisk korozji.

Porządne mechaniczne oczyszczenia dachu z rdzy jest absolutnie konieczne i niezbędne do dalszej pracy. Bez czystej blachy, pozbawione rdzy blachy nie ma marzyć malowanej o malowaniu. Do operacji tej należy użyć szczotek drucianych mechanicznych bądź ręcznych. Czyszcząc mechanicznie uzyskujemy od razu podłoże o dobrej przyczepności.

W podobny sposób usuwamy stara powłokę malarską. (jeżeli jest popękana bądź łuszczy się).  Miejsca gdzie szczotka nie dosięgnie należy oczyścić ręcznie papierem ściernym. Jeżeli stara powłoka dobrze trzyma się do blachy to nie sensu jej zrywać, wystarczy zmatowić ją drobnym papierem ściernym i potem odpylić (bardzo ważne!).

Czyszczenie wodą pod ciśnieniem

Bardzo dobrym sposobem na usunięcie zabrudzeń organicznych (tłuste plamy) i stare farby jednocześnie jest użycie myjki ciśnieniowej i zwykłej wody bez dodatkowych środków myjących. Z naszych doświadczeń wynika, że świetnie sprawdza się spalinowa myjka ciśnieniowa dająca ciśnienie do 300 atmosfer.

Mycie dachu z blachy polecane środki środkami na bazie detergentów jest problematyczne, ponieważ mino spłukiwania na blasze pozostają ślady chemikaliów, które potem osłabiają przyczepność farby do podłoża.

Myjka ciśnieniowa idealnie nadaja się do mycia dachówki przed malowaniem.

Oceń tekst:
29 votes, average: 4,52 out of 529 votes, average: 4,52 out of 529 votes, average: 4,52 out of 529 votes, average: 4,52 out of 529 votes, average: 4,52 out of 5 ilość głosów: 29, średnia ocena: 4,52
Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc oceniać.
Loading...
« powrót do poradników
© 2024 - wszelkie prawa zastrzeżone by Ewa Spytkowska DACHMAL 1
Polityka prywatności | intermania.pl